160×600
160×600

ଘରେ ଏହି ସବୁ ଫଟୋ ଲଗାଇଲେ ବଢ଼ିଥାଏ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି


ନିଜର ଏକ ଘର ହେବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ମନୁଷ୍ୟର ସ୍ବପ୍ନ । ଯେପରିକି ଏହା ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଖୁସିରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହେ ସଭିଏଁ ଏହା ଚାହିଁଥାନ୍ତି । ଏଥି ସହିତ, ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ସଜାଇବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ ଆମ ଉପରେ ଗଭୀର ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ । ଏଗୁଡିକଠାରୁ ଆମେ ସକରାତ୍ମକ ଏବଂ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପାଇଥାଉ । କିନ୍ତୁ ଏପରି କିଛି ଫଟୋ ଅଛି ଯାହା ଘରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସକରାତ୍ମକରେ ପରିଣତ ହୋଇଥାଏ । ଏଥି ସହିତ, ଘରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ବିଷୟରେ..

ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋ:

ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ ଗଣେଶଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ପୂଜନୀୟ ତଥା ବିଘ୍ନ ହରଣକାରୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ତେଣୁ ଘରର ମୁଖ୍ୟ ଦ୍ୱାରରେ ଗଣେଶଙ୍କର ପ୍ରତୀକ ସ୍ୱସ୍ତିକ ଚିହ୍ନ ତିଆରି ତାଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାନ୍ତୁ । ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ତାଙ୍କ ଫଟୋର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଶୁଭ ଏବଂ ଲାଭ ଲେଖନ୍ତୁ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଘରେ ସକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ। ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିବା ସହିତ ଘରେ ସୁଖ, ଶାନ୍ତି ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ । ଏହା ସହିତ ପ୍ରଗତିର ରାସ୍ତା ମଧ୍ୟ ଖୋଲିଥାଏ ।

ପୂଜା ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋ:

ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ୱାସ ଅନୁଯାୟୀ, ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁ ଏବଂ ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଗରୁଡରେ ବସିଥିବା ଏକ ଫଟୋ ପୂଜା ସ୍ଥାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଧନର ଦେବତା କୁବେରଙ୍କ ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ଲଗାଇବା ଉଚିତ୍ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହିନଥାଏ । ଯେଉଁମାନଙ୍କର କୁଣ୍ଡଳୀରେ ମଙ୍ଗଳ ଗ୍ରହ ଦୁର୍ବଳ ଅଛି, ସେମାନେ ଘର କିମ୍ବା ପୂଜା ଘରର ଦକ୍ଷିଣ କାନ୍ଥରେ ହନୁମାନଙ୍କର ଲାଲ ରଙ୍ଗର ଫଟୋ ଲଗାନ୍ତୁ ।

ଶୋଇବା ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋ:

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ରାଧା-କୃଷ୍ଣଙ୍କର ଏକ ଫଟୋ ଶୋଇବା ଘରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍, ଯାହାକୁ ସର୍ବଦା ପ୍ରେମର ପ୍ରତୀକ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଏହା ପ୍ରେମ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ମଧୁରତା ଆଣିଥାଏ । ଏହା ସହିତ, ଯୁଗଳ ହଂସ କିମ୍ବା କେହି ହସୁଥିବା ଫଟୋ ରଖିବା ଉଚିତ । ଏହା ଦ୍ୱାରା, ବିବାହିତ ଜୀବନ ସର୍ବଦା ସୁଖରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିଥାଏ ।

ପାଠପଢା ରୁମରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏହି ଫଟୋ:

ଅଧ୍ୟୟନ କକ୍ଷରେ ଦେବୀ ସରସ୍ୱତୀ, ଗୁରୁ ବେଦବ୍ୟାସ କିମ୍ବା କୌଣସି ପଢୁଥିବା ପିଲାଙ୍କ ଫଟୋ ରଖିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହା ଦ୍ୱାରା ଶିଶୁର ମନ ଅଧ୍ୟୟନରେ ନିୟୋଜିତ ରହିଥାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ପିଲାମାନଙ୍କର ଏକାଗ୍ରତା ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ, ପକ୍ଷୀ ଏବଂ ସବୁଜ ରଙ୍ଗର ଫଟୋ କୋଠରୀର ଉତ୍ତର ଦିଗରେ ରଖିବା ଉଚିତ ।


Share It

Comments are closed.