ଚିଆ ମଞ୍ଜି ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା କେବଳ ଫାଇଦା ନୁହେଁ ବରଂ ଶରୀରକୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇପାରେ !

Share It

ଛୋଟ ଚିଆ ମଞ୍ଜିରେ ଅନେକ ବଡ଼ ଗୁଣ ରହିଛି। ଚିଆ ମଞ୍ଜିରେ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ରହିଥାଏ, ଯାହା ଶରୀରକୁ ଫ୍ରି ରେଡିକାଲର ନକାରାତ୍ମକ ପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ କାମ କରିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଚିଆ ମଞ୍ଜି ଓଜନ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ବହୁତ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଏବଂ ପାଚନ କ୍ରିୟାରେ ଉନ୍ନତି ଆଣି ପେଟକୁ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ଫିଟ୍ କରିଥାଏ ।

କିନ୍ତୁ କ’ଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ଏତେ ଫାଇଦା ସତ୍ତ୍ୱେ ଚିଆ ମଞ୍ଜିର କିଛି ଅସୁବିଧା ରହିଛି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଚିଆ ମଞ୍ଜିର ଅତ୍ୟଧିକ ସେବନ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ କିପରି ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ।

ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ମଧୁମେହ ସମସ୍ୟା ରହିଛି, ତେବେ ଚିଆ ମଞ୍ଜି ସେବନଠାରୁ ଟିକିଏ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ କାରଣ ଚିଆ ମଞ୍ଜି ରକ୍ତରେ ଗ୍ଲୁକୋଜ ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିଥାଏ, କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସୁଗାର ସ୍ତରକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା ପାଇଁ ଔଷଧ ସେବନ କରନ୍ତି, ଏହି ମଞ୍ଜି ଅଧିକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରିପାରେ ।

ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଆଘାତ ପାଆନ୍ତି, ରକ୍ତ ଜମାଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସୁରୁଖୁରୁରେ କାର୍ଯ୍ୟ କଲେ ହିଁ ରକ୍ତସ୍ରାବ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ରକ୍ତସ୍ରାବ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ । ଚିଆ ମଞ୍ଜିରେ ଥିବା ଓମେଗା-୩ ଫ୍ୟାଟି ଏସିଡ୍ ଯୋଗୁଁ ଏହା ରକ୍ତ ପତଳା ହେବା ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ କମ୍ କରିଥାଏ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ରକ୍ତ ଜମାଟ ସୃଷ୍ଟି ହେବାରେ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇଥାଏ ।

ଚିଆ ମଞ୍ଜିରେ ଫାଇବର ର ମାତ୍ରା ଅଧିକ ଥାଏ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ଦିନକୁ ୪-୫ ଥର ସେବନ କରନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ବଦହଜମ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ । କାରଣ ଫାଇବର ଶୀଘ୍ର ହଜମ ହୋଇନଥାଏ ଏବଂ ଏହାକୁ ଅଧିକ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମଧ୍ୟ ଓଜନ ବଢିଥାଏ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହା ପାଚନ କ୍ରିୟାକୁ ମନ୍ଥର କରିପାରେ ଏବଂ ବଦହଜମ, ଡାଇରିଆ ଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରେ ।

ଯେଉଁ ମାନଙ୍କର ପ୍ରୋଷ୍ଟେଟ୍ କର୍କଟ ସମସ୍ୟା ରହିଛି ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଚିଆ ମଞ୍ଜିର ଅତ୍ୟଧିକ ସେବନଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ । ଏଥିରେ ଫାଇବର ର ମାତ୍ରା ଅଧିକ ଥିବାରୁ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଇନଷ୍ଟାଇନାଲ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣଙ୍କୁ ପେଟ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ । ଡାଇରିଆ କିମ୍ବା ଲଉଜ ମୋସନ ହୋଇପାରେ । କିଛି ଲୋକଙ୍କୁ ଗ୍ୟାସ, ଯନ୍ତ୍ରଣା, ଫୁଲିବା, କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ମଧ୍ୟ ହୁଏ । ଏହାକୁ ଖୁବ୍ କମ୍ ମାତ୍ରାରେ ସେବନ କରିବା ଠିକ୍।


Share It

Comments are closed.