ହୀଙ୍ଗ ସାହାଯ୍ୟରେ ପାଇପାରିବେ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ତ୍ୱଚା, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ସଠିକ୍ ବ୍ୟବହାର

Share It

ହୀଙ୍ଗ ର ସେବନ ହଜମ କ୍ରିୟାକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିଥାଏ, କିନ୍ତୁ କ’ଣ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି, ହୀଙ୍ଗ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ ଶୁଣିବାକୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଛି, କିନ୍ତୁ ଟିକିଏ ହୀଙ୍ଗ ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାକୁ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ କରିପାରେ । ଆଜିର ଏହି ଆର୍ଟିକିଲରେ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ହୀଙ୍ଗ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ସଠିକ୍ ଉପାୟ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଆପଣ ମଧ୍ୟ ଏଥିରୁ ଚମକଦାର ତ୍ୱଚା ପାଇପାରିବେ ।

ଏପରି କରନ୍ତୁ ବ୍ୟବହାର
ଚମକଦାର ତ୍ୱଚା ପାଇବା ପାଇଁ ଯଦି ଆପଣ ହୀଙ୍ଗ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଗୋଟିଏ ପାତ୍ରରେ ଦୁଇ ଚାମଚ ମୁଲତାନି ମାଟି ନେଇ ଯାଆନ୍ତୁ । ଏହି ପାତ୍ରରେ ଏକ ଚାମଚ ମହୁ, ଏକ ଚାମଚ ହୀଙ୍ଗ, ଏକ ଚାମଚ ଗୋଲାପ ଜଳକୁ ଭଲ ଭାବେ ମିଶାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏହାପରେ ଏହି ପ୍ୟାକ୍କୁ ମୁହଁରେ ୧୫ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲଗାନ୍ତୁ ଏବଂ ସାଦା ପାଣିରେ ମୁହଁକୁ ସଫା କରନ୍ତୁ। ଆପଣ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ।

ତ୍ୱଚାରେ ଚମକ ଆଣିଥାଏ

ଯଦି ଆପଣ ଏହି ପ୍ୟାକ୍ ର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହି ପ୍ୟାକ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଦ୍ୱାରା ମୁହଁର କଳା ଦାଗ, ବ୍ରଣ ଚିହ୍ନ ଏବଂ ତୈଳଯୁକ୍ତ ତ୍ୱଚାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ। ଏହାର ବ୍ୟବହାର ଦ୍ୱାରା ତ୍ୱଚାରେ ଚମକ ଆସିଥାଏ ।

ସଂକ୍ରମଣରୁ ଦୂରେଇ ରଖିଥାଏ

ହୀଙ୍ଗରେ ତିଆରି ଏହି ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ଲୋକଙ୍କୁ ଅନେକ ପ୍ରକାର ଚର୍ମ ସଂକ୍ରମଣରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ଏହା କୁଣ୍ଡେଇ ଦୂର କରିବା ସହ ଭଳି ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ। ହୀଙ୍ଗରେ ଏକ ଶୀତଳ ପ୍ରଭାବ ରହିଛି, ଯାହା ଅନେକ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ।

ବ୍ରଣ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

ହୀଙ୍ଗରେ ତିଆରି ଏହି ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁରୁ ବ୍ରଣ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ। ଏହା ଚେହେରାରେ ସଂକ୍ରମଣ ସୃଷ୍ଟିକାରୀ ଜୀବାଣୁ ସହ ଲଢ଼େଇ କରିଥାଏ, ଯାହା ମୁହଁର ଦାଗ କୁ ଦୂର କରିଥାଏ ।

ଆର୍ଦ୍ରତାର ଅଭାବ ଦୂର କରିଥାଏ

ତ୍ୱଚାକୁ ମଇଶ୍ଚରାଇଜ କରିବା ପାଇଁ ଆପଣ ହୀଙ୍ଗର ର ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ । ଧୂଳି ଓ ମାଟି ପ୍ରଦୂଷଣ ଯୋଗୁଁ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚା ଶୁଷ୍କ ହୋଇଯାଇଛି, ତେବେ ଏଥିରେ ହୀଙ୍ଗ ମଧ୍ୟ ଲାଭବାନ ହୋଇପାରେ ।

ଟିପ୍ପଣୀ: ଏହି ପ୍ରବନ୍ଧରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଏବଂ ତଥ୍ୟ ସାଧାରଣ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ । ଅଧିକ ସୂଚନା ପାଇଁ ସର୍ବଦା ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ସହ ପରାମର୍ଶ କରନ୍ତୁ।


Share It

Comments are closed.