ଏହି ତିନୋଟି ରାଶି ଉପରେ ରହିଛି ଶନିଙ୍କ ସାଢେ ସତୀର ପ୍ରଭାବ! ଶନିଙ୍କୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବା ପାଇଁ କରନ୍ତୁ ଏହି ସବୁ ଉପାୟ

Share It

ଶନିବାର ଦିନଟି ଶନିଙ୍କ ଲାଗି ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ କରାଯାଇଛି । ଶନିଦେବ ଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟର ଦେବତା କୁହାଯାଏ । କାରଣ ଶନି ଦେବ ମଣିଷକୁ ତାର କର୍ମ ଅନୁଯାୟୀ ଫଳ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି । ତେବେ, ଆମେ ଏଠାରେ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ, ଶନି ସାଢେ ଶତୀର ଏବେ ତିନୋଟି ରାଶିରେ ଚଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ତିନୋଟି ରାଶି ବିଷୟରେ…

୧. କୁମ୍ଭ ରାଶି

କୁମ୍ଭ ରାଶିରେ ଶନିଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଯୋଗୁଁ ସାଢ଼େ ସାତୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଏହି ରାଶିରେ ଚାଲିଛି । ସାଢ଼େ ସାତୀର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ସବୁଠାରୁ କଷ୍ଟକର । ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ୨୦୨୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶାରୀରିକ,ମାନସିକ ଏବଂ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟାର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ସମ୍ପର୍କ ସହିତ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ହୋଇପାରେ । କ୍ରୋଧରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତୁ, ନଚେତ୍ ଆପଣ ଏକ ବଡ଼ କ୍ଷତି ଘଟାଇବେ ।

୨. ମକର ରାଶି

୨୦୨୫ ମକର ରାଶି ଉପରେ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତୀର ତୃତୀୟ ଓ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ହେବ । ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ସାଢ଼େ ସାତୀର ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅପେକ୍ଷାକୃତ କମ୍ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦେଇଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ କାରବାରରେ ସତର୍କ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଜରୁରୀ । ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟର ଯତ୍ନ ନିଅନ୍ତୁ ।

୩. ମୀନ ରାଶି

୨୦୨୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତୀର ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମୀନ ରାଶି ଉପରେ ରହିବ । ଏହି ସମୟ ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଖର୍ଚ୍ଚ ବଢ଼ାଇବ । ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରିବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ । ଜୀବନ ସାଥୀ ସହିତ ସମ୍ପର୍କ ଖରାପ କରିବେ । ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ସମୟ ଦେବା ଭଲ ହେବ ।

ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତିକାର

ଶନିଙ୍କ ସାଢ଼େ ସାତୀ ସମୟରେ କିଛି ଉପାୟ କରିବା ଶାନି ଦେବଙ୍କୁ ଖୁସି କରିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ଏହାକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ସେମାନେ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡିକ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ ଯାହା ଶନି ଦେବଙ୍କ ପ୍ରିୟ ଅଟେ । ଗରିବ ଓ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ପରି କୁକୁର ଏବଂ ପକ୍ଷୀମାନଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦେବା ଇତ୍ୟାଦି । ଏହି କାରଣରୁ ଶନି ସାଢ଼େ ସାତୀ ପ୍ରଭାବ କମିଯାଏ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶନିବାର ଦିନ ମଧ୍ୟ କିଛି ଉପାୟ କରନ୍ତୁ ।

୧. ପ୍ରତି ଶନିବାର ଶନି ଦେବଙ୍କୁ ସୋରିଷ ତେଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ । ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବର ଗଛ ତଳେ ଏକ ସୋରିଷ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ ।

୨. ଶନିବାର ଦିନ ଲୁହାର ସାମଗ୍ରୀ, କଳା ପୋଷାକ, କଳା ଡାଲି, ସୋରିଷ ତେଲ, ଜୋତା ଏବଂ ଚପଲ ଇତ୍ୟାଦି ଦାନ କରନ୍ତୁ ।

୩. ଶନିବାର ଦିନ ମାଛମାନଙ୍କୁ ଅଟା ଖାଇବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହି କାରଣରୁ ଜାତକରେ ଶନି ଦୋଷ ଦୂର ହେବ ।


Share It

Comments are closed.