160×600
160×600

ଚେହେରାରେ ଏହିପରି ଲଗାନ୍ତୁ ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲ୍ , ଏତେ ସୁନ୍ଦର ହୋଇଯିବ ସ୍କିନ


ଚେହେରାରେ ଭିଟାମିନ୍ ଇ ବ୍ୟବହାର କରି ଆପଣଙ୍କ ଚର୍ମର କୋମଳତା ଦୂର ହୋଇଥାଏ | କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଭିଟାମିନ୍ ଇ ମଧ୍ୟ ଚେହେରାରେ ଥିବା ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଚିହ୍ନକୁ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ | ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ଆଣିଛୁ | ଏହି ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ମୁଲତାନୀ ମିଟି ଏବଂ ଗୋଲାପ ଜଳ ସାହାଯ୍ୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ | ସେଥିପାଇଁ ଏହି ପ୍ୟାକ୍ ଆଣ୍ଟି-ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆଲ୍, ଆଣ୍ଟି-ଇନ୍‌ଫ୍ଲାମେଟୋରୀ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ଗୁଣରେ ଭରପୂର ଅଟେ | ଏହା ଆପଣଙ୍କ ତ୍ୱଚାକୁ ଗଭୀର ଭାବରେ ମଶ୍ଚରାଇଜ୍ କରିଥାଏ, ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ କିପରି ତିଆରି କରିବେ …..

ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ତିଆରି ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଉପାଦାନ-
ମୁଲତାନୀ ମାଟି ଦୁଇଟି ଚାମଚ
ଗୋଲାପ ଜଳ ଦୁଇ ଚାମଚ
ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ଜଳ
ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲ୍

ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ କିପରି ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବେ?

ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ତିଆରି କରିବାକୁ, ଏକ ଛୋଟ ପାତ୍ର ନିଅ |ତା’ପରେ ଆପଣ ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ଚାମଚ ମୁଲତାନୀ ମାଟି ରଖନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ଆପଣ ଏଥିରେ ଏକ ଚାମଚ ଗୋଲାପ ଜଳ ମିଶାନ୍ତୁ |ତା’ପରେ ଏଥିରେ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ପାଣି ମିଶାନ୍ତୁ |
ଏହା ପରେ, ଏହି ତିନୋଟି ଜିନିଷକୁ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ ଏବଂ ଏକ ଚିକ୍କଣ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ । ତା’ପରେ ଆପଣ ଭିଟାମିନ ଏ କ୍ୟାପସୁଲର ସଂଗ୍ରାମକୁ ଏହି ପ୍ରସ୍ତୁତ ପେଷ୍ଟରେ ଏକ ଭିଟାମିନ୍ ଇ କ୍ୟାପସୁଲ୍ ରଖନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ଏହାକୁ ପୁଣି ଥରେ ଭଲ ଭାବରେ ମିଶାନ୍ତୁ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କର ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ |

ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ କିପରି ବ୍ୟବହାର କରିବେ?
ଭିଟାମିନ୍ ଇ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ ଲଗାଇବା ପୂର୍ବରୁ ମୁହଁ କୁ ଫେସ୍ ୱାଶ୍ କରି ଭଲଭାବେ ପୋଛି ଦିଅନ୍ତୁ |ତା’ପରେ ଆପଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଫେସ୍ ପ୍ୟାକ୍ କୁ ପୁରା ଚେହେରାରେ ଭଲ ଭାବରେ ଲଗାନ୍ତୁ |
ଏହା ପରେ ଏହାକୁ ପ୍ରାୟ ୧୫ ରୁ ୨୦ ମିନିଟ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁହଁରେ ଲଗାଇ ଶୁଖାନ୍ତୁ |

ତା’ପରେ ସାଧାରଣ ପାଣିରେ ମୁହଁ ଧୋଇ ସଫା କରନ୍ତୁ |
ଏହା ପରେ, ମୁହଁରେ କୌଣସି କ୍ରିମ୍ କିମ୍ବା ଲୋସନ ଲଗାଇବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ |


Share It

Comments are closed.