160×600
160×600

କଣ ବିଶ୍ୱରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ କି ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧ ? ୨୦୨୨ ପାଇଁ ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ କରିଥିଲେ ଏହି ଭୟାନକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ


ଋଷ ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ତୀବ୍ର ହୋଇଛି। ଋଷର ଆକ୍ରମଣରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ୟୁକ୍ରେନୀୟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ୟୁକ୍ରେନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଭୋଲୋଡିମିର ଜେଲେନସ୍କି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଋଷର ଆକ୍ରମଣରେ ୧୩୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ଏବଂ ୩୧୬ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସମୟରେ, ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ଯେ ଋଷ ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧର ରୂପ ନେଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ସମ୍ଭାବନା କମ୍ ରହିଛି। ୟୁକ୍ରେନରେ ଋଷ ବିରୁଦ୍ଧରେ ନିଜର ସୈନ୍ୟବାହିନୀ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଆମେରିକା ମନା କରିଦେଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପାଶ୍ଚାତ୍ୟ ଦେଶଗୁଡିକ ଋଷ ଉପରେ କଠୋର ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲାଗୁ କରିବାକୁ କହୁଛନ୍ତି।

ଆମେରିକାର ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଜୋ ବିଡେନ ମଧ୍ୟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ତାଙ୍କର ସେନାକୁ ୟୁକ୍ରେନକୁ ପଠାଇବେ ନାହିଁ | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୟୁକ୍ରେନକୁ ନିଜର ଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ। ତେବେ ନାଟୋ ଦେଶର ଏକ ଇଞ୍ଚ ଜମିକୁ ମଧ୍ୟ ସେ ସୁରକ୍ଷା ଦେବେ ବୋଲି ବିଡେନ କହିଛନ୍ତି। ୟୁରୋପର ପୂର୍ବ ଭାଗରେ ନାଟୋ ନିଜର ସୈନ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

ଯଦିଓ ଆମେରିକା କହିଛି ଯେ ଏହାର ଦେଶର ସେନା ୟୁକ୍ରେନ ଯିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ନାଟୋ ନିଜର ସ୍ଥିତିକୁ କଡାକଡି କରିଛି। ଏହାର ସୀମା ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ନାଟୋ ଏହାର ସାମରିକ କମାଣ୍ଡୋମାନଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛି। ଏହା ପରେ ନାଟୋ ଏହାର ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜ ଏବଂ ଯୁଦ୍ଧ ଜାହାଜକୁ ହାଇ ଆଲର୍ଟରେ ରଖିଛି | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ମଝିରେ ନାଟୋ ଏକ ଜରୁରୀ ବୈଠକ ଡାକିଛି।
ଏବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଙ୍କି ମାରୁଛି ଯେ ନାଟୋ ଏହି ଯୁଦ୍ଧରେ ଜଡିତ ହେବ କି? ଯଦି ଏହା ଘଟେ, ତୃତୀୟ ବିଶ୍ୱଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବ | ଏହା ପରେ ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧକୁ ବନ୍ଦ କରିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହେବ, କାରଣ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଫ୍ରାନ୍ସର ଭବିଷ୍ୟବକ୍ତା ‘ମାଇକେଲ ଦେ ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍’ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ପରମାଣୁ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣର (ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍) ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଥିଲେ ​​| ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ୨୦୨୨ ବର୍ଷ ପାଇଁ ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ କ’ଣ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ?

ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ଦୁନିଆ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଥିଲେ ଯାହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଅଟେ | ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ତାଙ୍କ ପୁସ୍ତକ ଲେସ୍ ପ୍ରୋଫେଟିଜ ରେ ହଜାରେରୁ ଅଧିକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରିଛନ୍ତି (ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ୨୦୨୨), ଯାହା ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ସତ୍ୟ ଅଟେ | ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀରେ ସାରା ଦୁନିଆ ବିଶ୍ବାସ କରେ, କାରଣ ତାଙ୍କର ଅନେକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ସତ୍ୟ ହୋଇଛି |

ପରମାଣୁ ବୋମା ବିନାଶ ଘଟାଇବ

ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ୨୦୨୩ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଅନେକ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ବିଶ୍ଵ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭୟାନକ ଅଟେ | ୨୦୨୨ ବର୍ଷ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ଭବିଷ୍ୟବାଣୀରେ ସେ ପୃଥିବୀରେ ବିନାଶର ସଙ୍କେତ ଦେଇଛନ୍ତି | ସେ ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ପରମାଣୁ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ହେବ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି କାରଣରୁ ଜଳବାୟୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ ଏବଂ ପୃଥିବୀର ସ୍ଥିତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିପାରେ।

ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ

ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍ ତାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଅନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହୋଇଯିବ। ଫ୍ରାନ୍ସର ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭବିଷ୍ୟ‌ଦ୍‌ବକ୍ତା କହିଛନ୍ତି ଯେ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ଲୋକମାନେ ସୁନା, ରୂପା ଏବଂ ବିଟକଏନ୍ ସମ୍ପତ୍ତି ଭାବରେ ବିଚାର କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିବେ | ଏହି ଲୋକମାନେ ଅଧିକାଂଶ ଅର୍ଥ ବିନିଯୋଗ କରିବେ ଯାହା ପୃଥିବୀରେ ବିନାଶ ଆଣିବ |

ବର୍ତ୍ତମାନ ଋଷ ଏବଂ ୟୁକ୍ରେନ ମଧ୍ୟରେ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଫ୍ରାନ୍ସର ଭବିଷ୍ୟ‌ଦ୍‌ବକ୍ତା ‘ମାଇକେଲ୍ ଡି ନୋଷ୍ଟ୍ରାଡାମସ୍’ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା ଏହି ଭବିଷ୍ୟବାଣୀଗୁଡିକ ସତ୍ୟ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇପାରେ |


Share It

Comments are closed.