160×600
160×600

ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କର ଏହି ଉପାୟ କରିବା ଦ୍ବାରା ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ସଫଳତା


ପ୍ରଭୁ ହନୁମାନ ସଙ୍କଟମୋଚାନ୍ ଭାବରେ ମଧ୍ୟ ଜଣାଶୁଣା କାରଣ ହନୁମାନଙ୍କ କୃପା ଯାହା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପଡ଼ିଥାଅ ତାର ସମସ୍ତ ବିଗିଡ଼ିଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ଠିକ ହୋଇଯାଏ | ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଏ ଯେ ଭଗବାନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଅମରତାର ଆଶୀର୍ବାଦ ରହିଛି ଏବଂ ତାଙ୍କୁ କଳୀ ଯୁଗରେ ବିଦ୍ବାନ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ |
ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଶ୍ରୀ ରାମ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରକାଣ୍ଡର ପାଠ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ଚାରିପାଖରେ ହନୁମାନଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିକୁ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ବାସ ରହିଛି ।

୧. ଯଦି ଶନି ବ୍ୟକ୍ତିର ଜୀବନରେ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରେ କିମ୍ବା ସମସ୍ତ ପୂଜା ପାଠ ପରେ ମଧ୍ୟ ଯଦି କୌଣସି ରାସ୍ତା ଦୃଶ୍ୟମାନ ହୁଏ ନାହିଁ, ତେବେ ହନୁମାନଙ୍କୁ ଶନିବାର ଦିନ ଚୋଲା ପ୍ରଦାନ କରିବା ଉଚିତ୍ | ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପଢ଼ିବା ସହିତ ହନୁମାନଙ୍କୁ ସିନ୍ଦୁର ଏବଂ ମଲ୍ଲୀଫୁଲ ତେଲ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ହନୁମାନଙ୍କର ସମସ୍ତ ମନ୍ତ୍ରକୁ ସହୃଦୟର ସହ ଜପ କରନ୍ତୁ |

୨. ହନୁମାନଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ରାଶି ତେଲର ଏକ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ | ଶନିଙ୍କ ଦ୍ବାରା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ହନୁମାନଙ୍କ ନାମକୁ ୧୦୮ ଥର ଜପ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ବିରି, ଗୁଡ଼ ଏବଂ ନଡ଼ିଆ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଏହି କୌଶଳ କରି ଶନିଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଆସୁଥିବା ବାଧା ଦୂର ହୋଇଯିବ ଏବଂ ଜୀବନରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇଥାଏ |

୩. ଯଦି ମଙ୍ଗଳ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବନରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି, ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କୁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଚୋଲା, ଜସ୍ମିନ୍ ତେଲ, ସିନ୍ଦୁର, ବିରି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟମୁଖୀ ଫୁଲ ପ୍ରଦାନ କରିବେ | ଏହା ପରେ ୯ ଟି ଅଶ୍ବତ୍ଥ ପତ୍ର ନେଇ ଶ୍ରୀ ରାମଙ୍କ ନାମ ଚନ୍ଦନ କାଠରେ ଲେଖି ହନୁମାନଙ୍କୁ ଅର୍ପଣ କରନ୍ତୁ | ଏହା ପରେ, ହନୁମାନଙ୍କୁ ୧୦୮ ଥର ପରିକ୍ରମା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ନିଜ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରାର୍ଥନା କରନ୍ତୁ |

୪. ୭ଦିନ ପାଇଁ ହନୁମାନଙ୍କର ବିଶେଷ ପୂଜା କରନ୍ତୁ | ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଦୈନିକ ୧୦ ଥର ହନୁମାନ ଅଷ୍ଟକ ଏବଂ ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପଢ଼ନ୍ତି, ତେବେ ସେ ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଆନ୍ତି |

୫. ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ପ୍ରତିଦିନ ଏକ ଅଶ୍ବତ୍ଥ ଗଛ ତଳେ ବସି ଦକ୍ଷିଣ ଆଡକୁ ମୁହଁ କରି ହନୁମାନ ଚାଲିସା ପଢ଼ନ୍ତି, ତେବେ ଜୀବନରେ ଧନର ଦ୍ୱାର ଖୋଲିଯାଏ | ଯଦି ଆପଣ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା ଦ୍ୱାରା ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ନ୍ତି, ତେବେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏବଂ ଶନିବାର ଦିନ ହନୁମାନଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଗୁଡ଼ ଏବଂ ବୋଟର ପ୍ରସାଦ ବାଣ୍ଟନ୍ତୁ ଏବଂ ହନୁମାନ ଚାଲିସା ନିଶ୍ଚିତ ପଢ଼ନ୍ତୁ|


Share It

Comments are closed.