160×600
160×600

ଆପଣଙ୍କୁ କାଙ୍ଗାଳ କରିପାରେ ଘରେ ରଖାଯାଇଥିବା ଏହି ୭ଟି ଜିନିଷ, ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ବାହାର କରନ୍ତୁ


ଘରର ସାଜସଜ୍ଜା ପାଇଁ, ଆମେ ଆମ ଘରେ ସାଜସଜ୍ଜା ସାମଗ୍ରୀ ରଖୁ | ଆମ ଘରକୁ ସଫା ରଖିବା ପାଇଁ, ଆମେ ପ୍ରତିଦିନ ସୁଇପ୍ ଏବଂ ମପ୍ କରିଥାଉ | କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ବ୍ୟତୀତ ଘରର ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ପାଇଁ ବାସ୍ତୁ ନିୟମର ଯତ୍ନ ନେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ | ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ କିଛି ଜିନିଷ ରହିବା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ। ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ଘରେ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଥାଏ, ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଘରେ ଅସନ୍ତୋଷ, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଏବଂ ଘରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ରହିଥାଏ |ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ବିଷୟରେ..

ଭଙ୍ଗା ଆସବାବପତ୍ର

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଭଙ୍ଗା ଆସବାବପତ୍ର ଅଛି, ତେବେ ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିଦିଅନ୍ତୁ | ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଭଙ୍ଗା ଆସବାବପତ୍ର ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟିର କାରଣ ଅଟେ। ଏହା ଘରେ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଆଣିବା ସହିତ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଆଣିଥାଏ |

ଖରାପ ଘଣ୍ଟା

ବାସ୍ତୁ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଅଟକି ଯାଇଥିବା କିମ୍ବା ଖରାପ ଘଣ୍ଟା ଥାଏ, ତେବେ ଏହାକୁ ତୁରନ୍ତ ଠିକ୍ କରାଯିବା ଉଚିତ କିମ୍ବା ଏହାକୁ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଫିଙ୍ଗିବା ଉଚିତ୍ | ଏକ ଖରାପ କିମ୍ବା ବନ୍ଦ ଘଣ୍ଟା ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ |

ଛିଣ୍ଡା ପୁରୁଣା ପୋଷାକ

ବୀସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଘରେ ଛିଣ୍ଡା ପୋଷାକ ଥାଏ, ତେବେ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ତୁରନ୍ତ ଘରୁ ହଟାଇବା ଉଚିତ୍। ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଛିଣ୍ଡା ପୋଷାକ ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହକୁ ଦୁର୍ବଳ କରିଥାଏ, ଯାହା ଧନ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧିର କାରଣ ଅଟେ | ଶୁକ୍ର ଗ୍ରହର ଶକ୍ତି ପାଇଁ, ପରିଷ୍କାର ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିବା ସହିତ ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ପରିଷ୍କାର ପରିଚ୍ଛନ୍ନ ରଖିବା ଉଚିତ୍ |

ଭଙ୍ଗା କାଚ

ବାସ୍ତୁ ବିଜ୍ଞାନ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଭଙ୍ଗା କାଚ ଅପାରଗତାକୁ ସୂଚିତ କରେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କୌଣସି ଭଙ୍ଗା କାଚ ଅଛି, ତୁରନ୍ତ ଏହାକୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ | ଭଙ୍ଗା କାଚ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇଥାଏ, ଯାହା ଘରର ସୁଖ ଏବଂ ଶାନ୍ତି ଉପରେ ପ୍ରଭାବ ପକାଇଥାଏ |

ଭଙ୍ଗା ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ

ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଥିବା ପୁରୁଣା ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ସାମଗ୍ରୀକୁ ଫୋପାଡି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍। ଖରାପ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ଉପକରଣଗୁଡ଼ିକ ଘରେ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତି ସୃଷ୍ଟି କରେ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ | ତେଣୁ ଏହି ପୁରୁଣା ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ ହେବ |

ଖଣ୍ଡବିଖଣ୍ଡିତ ମୂର୍ତ୍ତି

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ପୂଜାପାଠ ଗୃହରେ ଭଙ୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି ରହିବା ଅନୁଚିତ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ପୂଜାଘରେ ଭଙ୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତି ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ଭଙ୍ଗା ମୂର୍ତ୍ତିଗୁଡ଼ିକୁ ମନ୍ଦିରରୁ ବାହାର କରନ୍ତୁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ୱାରା ଘରର ବାସ୍ତୁ ତ୍ରୁଟି ଦୂର ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ପରିବେଶ ଶୁଦ୍ଧ ରହିଥାଏ |

କଣ୍ଟାଯୁକ୍ତ ଗଛ

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ଘରେ କାକଟସ୍, ରବର ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଇତ୍ୟାଦି କ୍ଷୀର କିମ୍ବା କଣ୍ଟାଯୁକ୍ତ ଉଦ୍ଭିଦ ଅଛି, ତେବେ ଆପଣ ସେଗୁଡ଼ିକୁ ଘରୁ ବାହାର କରିବା ଉଚିତ୍ | ବିଶେଷ କରି ତୁଲସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ନିକଟରେ ଏପରି ଉଦ୍ଭିଦ ଲଗାଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ, ଘରେ ଥିବା କ୍ଷୀର କିମ୍ବା କଣ୍ଟାଯୁକ୍ତ ଉଦ୍ଭିଦ ଦୁର୍ବଳ ରାହୁ ଏବଂ ଶନିକୁ ସୂଚିତ କରେ |


Share It

Comments are closed.