୭୩ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଥାପିଲେ ରଜନୀକାନ୍ତ

Share It

ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତ ୧୨ ଡିସେମ୍ବର ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ତାଙ୍କର ୭୩ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଅଭିନେତା ୧୯୭୫ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଅପୂର୍ବା ରାଙ୍ଗଗାଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତାଙ୍କର କିଛି ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାହା OTT ରେ ଦେଖିପାରିବେ । ରଜନୀକାନ୍ତ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ସୁପରଷ୍ଟାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ରଜନୀକାନ୍ତ ୧୨ ଡିସେମ୍ବର ଅର୍ଥାତ୍ ଆଜି ତାଙ୍କର ୭୩ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଅଭିନେତା ୧୯୭୫ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ଅପୂର୍ବା ରାଙ୍ଗଗାଲ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ହିଟ୍ ଫିଲ୍ମ ଦେଇଥିଲେ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ତାଙ୍କର କିଛି ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଯାହା OTT ରେ ଦେଖିପାରିବେ ।

ଥଲାଇବା ନାମରେ ଜଣାଶୁଣା ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଭାରତୀୟ ସିନେମାର ସେହି କଳାକାରମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ, ଯିଏକି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଏବଂ ନିଜ ଚରିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ପାଲଟିଛନ୍ତି । ରଜନୀକାନ୍ତ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତୀୟ ଏବଂ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଆଇକନିକ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଭେଟ୍ଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ରଜନୀକାନ୍ତ ୧୨ ଡିସେମ୍ବର ୧୯୫୦ରେ ମରାଠୀ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ନାମ ଶିବାଜୀ ରାଓ ଗାଏକୱାଡ ଥିଲା। ତାଙ୍କ ପିତା ଜଣେ ପୋଲିସ ହେଡ କନଷ୍ଟେବଳ ଥିଲେ। ସେ ୧୯୭୫ ରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିବା ‘ଅପୂର୍ବା ରାଗଙ୍ଗାଲ’ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ରଜନୀକାନ୍ତ ଏକ ସହାୟକ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। କମଲ ହାସନ, ସୁନ୍ଦରରାଜନ୍, ଶ୍ରୀବିଦ୍ୟା ଓ ଜୟାସୁଧା ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଥିଲେ। ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ପ୍ରସିଦ୍ଧ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କେ ବାଲାଚାନ୍ଦର ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦେଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ରଜନୀକାନ୍ତ ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତର ସମସ୍ତ ଭାଷାରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କାମ କରିଛନ୍ତି। ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ରଜନୀକାନ୍ତ ଟି ରାମା ରାଓଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ୧୯୮୩ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଅନ୍ଧା କାନୁନରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା।

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କ ସହ ହେମା ମାଳିନୀ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଥିଲେ। ଦୁହେଁ ଭାଇଭଉଣୀ ଭୂମିକାରେ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହା ପରେ ରଜନୀକାନ୍ତ ଅନେକ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ। ତାମିଲ ସିନେମାରେ କଲ୍ଟ ଷ୍ଟାଟସ୍ ହାସଲ କରିଥିବା ରଜନୀକାନ୍ତ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସିନେମାରେ ସକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ବକ୍ସ ଅଫିସରେ ହିଟ୍ ସିନେମା ଦେଉଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର କିଛି ସୁପର ହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର OTT ରେ ଦେଖିପାରିବେ ।


Share It

Comments are closed.