ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତରୁ ଯିବେ ୪୫ ଖେଳାଳି

Share It

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ଖେଳୁଛି । ଏହା ପରେ ଦଳ ଡିସେମ୍ବରରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଯିବେ । ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଟେଷ୍ଟ, ODI ଓ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯିବ । ବିସିସିଆଇ ଗୁରୁବାର ଦିନ ଏହି ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବ । ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ୪୫ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଛି ।

ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ୪୫ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ବିସିସିଆଇ ଭିସା ଆବେଦନ କରିସାରିଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଯିବ । ଏଠାରେ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ, ତିନୋଟି ODI ଓ ତିନୋଟି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ । ଏହା ୧୦ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦଳକୁ ଫେରିପାରନ୍ତି ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ରୋହିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜର ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଅଂଶ ହେବେନାହିଁ । ଭେଟେରାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ବ୍ରେକ୍ ନେଇପାରନ୍ତି । ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, କୋହଲି ODI ଓ ଟି-୨୦ ସିରିଜରେ ଖେଳିବାକୁ ମନା କରି ଦେଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହା ସମ୍ଭବ ଯେ ବିସିସିଆଇ ତାଙ୍କୁ କେବଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ସ୍ଥାନ ନ ଦେଇପାରେ । ଟେଷ୍ଟରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଓ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି । ରାହୁଲ ଓ ଆୟର ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୩ ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ । ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଟି-୨୦ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ଡିସେମ୍ବର ୧୦ ରେ ଡର୍ବାନରେ ଖେଳାଯିବ । ଏହା ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଡିସେମ୍ବର ୧୨ ରେ ଖେଳାଯିବ । ତୃତୀୟ ଟି-୨୦ ଡିସେମ୍ବର ୧୪ ରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଡିସେମ୍ବର ୧୭ ରୁ ODI ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜୋହାନ୍ସବର୍ଗରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏହା ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ୧୯ ଡିସେମ୍ବରରେ ଓ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ୨୧ ଡିସେମ୍ବରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ୨୬ ଡିସେମ୍ବରରୁ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜାନୁଆରୀ ୩ ରୁ ଖେଳାଯିବ ।


Share It

Comments are closed.