160×600
160×600

କଳିଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲ୍ ଲିମିଟେଡ ଓ ଜେନ୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ଅଟିଜିମ୍ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହରେ ଏକ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଚେକ୍ ଅପ୍ କ୍ୟାମ୍ପ୍ ଆୟୋଜିତ


ଭୁବନେଶ୍ବର: ଅଟିଜିମ୍ ସଚେତନତା ସପ୍ତାହର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ ଏକ ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ଶିବିର ଆୟୋଜନ କରି କଳିଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲ ଲିମିଟେଡ୍ ଗର୍ବିତ |  ଅଟିଜିମ୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ୍ ବ୍ୟାଧି (ASD) ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ସଚେତନ କରିବା ପାଇଁ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ | ଏକ ଉତ୍ତମ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ସୁସ୍ଥ ଜୀବନ ପାଇଁ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ କରିବା ଏବଂ ଅଟିଜିମ୍ ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଉପଲବ୍ଧ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟସେବା ଯୋଗାଇବା ଏହି ଶିବିରର ଲକ୍ଷ୍ୟ |

କଳିଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲ ଲିମିଟେଡ୍ ର ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦେଶିକା ଶ୍ରୀମତୀ ନିଲଞ୍ଜନା ମୁଖାର୍ଜୀ କହିଛନ୍ତି:
“ଆମେ ସୁସ୍ଥ ଓ ସାମାଜିକ ଜୀବନଶୈଳୀ କୁ  ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବା ଏବଂ ଅଟିଜିମ୍ ରୋଗୀଙ୍କୁ ସହାୟତା କରିବା ପାଇଁ ପ୍ରତିସୃତି ବଦ୍ଧ। ଆମର ମାଗଣା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ ଶିବିର ହେଉଛି ସୁବିଧାଜନକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସେବା ଯୋଗାଇବା ଏବଂ ଅଟିଜିମ୍ ସ୍ପେକ୍ଟ୍ରମ୍ ବ୍ୟାଧି (ASD  ବିଷୟରେ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା।”

“ଜେନ୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସମାଜର ଅଟିଜିମ୍ ବର୍ଗର ଉନ୍ନତି ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛି | ଏହି ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିରରେ ଅଟିଷ୍ଟିକ୍ ପିଲା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ଜୀବନରେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପରକ୍ଷାର ଗୁରୁତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଉତ୍ସାହିତ କରିବ | ଏ ଦିଗରେ ସହୃଦୟ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦେଇଥିବାରୁ କଳିଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲ ଲିମିଟେଡକୁ ଧନ୍ୟବାଦ। ” କହିଛନ୍ତି, ଜେନ୍ ଫାଉଣ୍ଡେସନ୍ ମୁଖ୍ୟ ଟ୍ରଷ୍ଟି ଶ୍ରୀମତୀ ଗର୍ଗୀ ଭଟାଚାର୍ଯ୍ୟ


Share It

Comments are closed.