160×600
160×600

ଇନ୍‌ଭେସ୍‌କୋ ଇଣ୍ଡିଆ ଆସେଟ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଂଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍‌ର ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଂଶଧନ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବ ଇଣ୍ଡସ୍‌ଇଣ୍ଡ୍ ଇଂଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ ହୋଲ୍‌ଡିଂସ୍ ଲିମିଟେଡ୍


ଭୁବନେଶ୍ୱର: ମରିସ୍‌ର ନିବେଶ ହୋଲ୍‌ଡିଂ କମ୍ପାନି ଇଣ୍ଡସ୍‌ଇଣ୍ଡ୍ ଇଂଟରନ୍ୟାସନାଲ୍ ହୋଲ୍‌ଡିଂସ୍ ଲିମିଟେଡ୍ (ଆଇଆଇଏଚ୍‌ଏଲ୍‌) ଓ ଇନ୍‌ଭେସ୍‌କୋ ମଧ୍ୟରେ ଯୌଥ ଉଦ୍ୟୋଗ ସ୍ଥାପନକୁ ନେଇ ସହଯୋଗିତା ସ୍ଥାପନ ହୋଇଛି । ଇନ୍‌ଭେସ୍‌କୋ ଆସେଟ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଂଟ୍ କମ୍ପାନି ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡ୍ (ଆଇଏଏମ୍‌ଆଇ)ର ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଂଶଧନକୁ ଆଇଆଇଏଚ୍‌ଏଲ୍ ଅଧିଗ୍ରହଣ କରିବ ।
ଆଇଏଏମ୍‌ଆଇ ହେଉଛି ଇନ୍‌ଭେସ୍‌କୋ ଲିମିଟେଡ୍‌ର ଭାରତୀୟ ଶାଖା କମ୍ପାନି ଯାହାର ପରିଚାଳନା ଅଧୀନ ସଂପତି ପରିମାଣ ୧.୬ ଟ୍ରିଲିଅନ୍ ଡଲାର ରହିଛି । ଆଇଆଇଏଚ୍‌ଏଲ୍ ହେଉଛି ଇଣ୍ଡସ୍‌ଇଣ୍ଡ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିଥିବା ସଂସ୍ଥା ଯାହା ହେଉଛି ଭାରତର ପଂଚମ ବୃହତମ ଘରୋଇ ବ୍ୟାଙ୍କ । ଭାରତୀୟ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଧୀନରେ ପରିଚାଳିତ ହେଉଥିବା ଏହି ବ୍ୟାଙ୍କ ବିଏସ୍‌ଇ ଓ ଏନ୍‌ଏସ୍‌ଇରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ରହିଛି । ନୂତନ ଭାବେ ଗଠନ ହେବାକୁ ଥିବା ଯୌଥ ଉଦ୍ୟୋଗରେ ଇନ୍‌ଭେସ୍‌କୋର ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଂଶଧନ ରହିବ ଏବଂ ଉଭୟ ତାହାର ପ୍ରାୟୋଜକ ମାନ୍ୟତା ବଜାୟ ରଖିବେ ।
ଆଇଆଇଏଚଏଲର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅଶୋକ ହିନ୍ଦୁଜା କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଇନଭେସ୍କୋ ସହିତ ଏହି ସହଯୋଗିତା ଆମ ବ୍ୟବସାୟ ଦର୍ଶନ ଏବଂ ନୀତି “ଅଭିବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ସହଯୋଗିତା” ଏବଂ “ଆକ୍ଟ ଲୋକାଲ ଥିଙ୍କ ଗ୍ଲୋବାଲ” ସହ ସଂଯୁକ୍ତ ଏବଂ ଏହା ଆମ ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମୂଲ୍ୟ ସୃଷ୍ଟି ଯାତ୍ରାର ଆଉ ଏକ ପଦକ୍ଷେପ । ଆଇଆଇଏଚଏଲକୁ ବିଏଫଏସଆଇ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସଂସ୍ଥାରେ ପରିଣତ କରିବା ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଥିଲା । ସ୍ୱଚ୍ଛ ଓ ଦକ୍ଷ ଢଙ୍ଗରେ “ଶେଷ ଘର, ଶେଷ ନିବେଶକ”ଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଂଚିବା ଏବଂ “ମ୍ୟୁଚୁଆଲ୍ ଫଣ୍ଡ୍ ସହି ହୈ” ବୋଲି ନିବେଶକଙ୍କ ଆଶା ପୂରଣ କରିବାକୁ ଆମେ ପ୍ରୟାସ କରୁଛୁ ।”
ଭାରତର ସଂପତି ପରିଚାଳନା ଶିଳ୍ପକୁ ପରିବର୍ତନଶୀଳ ଅଭିନବ ଯୁଗରେ ପହଂଚାଇବା ପାଇଁ ଇନଭେସ୍କୋ ସହ ମିଶି ଆମେ ବହୁତ ଆନନ୍ଦିତ । ସମୃଦ୍ଧି ବୃଦ୍ଧି, ନିବେଶକଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ଅନୁକୂଳ ଜନସଂଖ୍ୟା ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ବିପୁଳ ସମ୍ଭାବନା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି ବୋଲି ଆଇଆଇଏଚ୍‌ଏଲ୍‌ର ସିଇଓ ମୋସେସ୍ ହାର୍ଡିଂ କହିଛନ୍ତି ।”
ଇନଭେସ୍କୋ ଏସିଆ ପ୍ୟାସିଫିକ୍‌ର ବରିଷ୍ଠ ପରିଚାଳନା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ତଥା ମୁଖ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଆଣ୍ଡ୍ରିୟୁ ଲୋ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଏଭଳି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବଜାରରେ ଅଧିକ ଘରୋଇ ନିବେଶକଙ୍କୁ ସେବା ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଉଚ୍ଚ ଗୁଣବତା, ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଏବଂ ଘରୋଇ ନିବେଶ କ୍ଷମତାର ବିତରଣ ଜାରି ରଖିବା ପାଇଁ ଆମେ ଆଇଆଇଏଚ୍‌ଏଲ୍ ସହିତ ସହଯୋଗିତା ସ୍ଥାପନ କରି ଉତ୍ସାହିତ । ସମଗ୍ର ଭାରତରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ପୂରଣ କରିବା ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ମଧ୍ୟ ଆମର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଉପସ୍ଥିତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଆମେ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତିବଦ୍ଧ ରହିଛୁ ।”
“ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଘରୋଇ ସହଯୋଗୀ, ଅଧିକ ଭାରତୀୟ ସହର ଏବଂ ସହରରେ ବିସ୍ତାର କରିବା ପାଇଁ ଯୌଥ ଉଦ୍ୟୋଗର କ୍ଷମତାକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ବୃଦ୍ଧି କରିବ ଯାହା ଶିଳ୍ପ ଅଭିବୃଦ୍ଧିକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି । ଭାରତୀୟ ମ୍ୟୁଚୁଆଲ ଫଣ୍ଡ ଶିଳ୍ପ ଅନୁକୂଳ ଜନସଂଖ୍ୟା ଏବଂ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ମଧ୍ୟବିତ ଶ୍ରେଣୀ ସହିତ ଏକ ବିଶେଷ ମୁହୂର୍ତରେ ରହିଛି ଯେଉଁମାନେ ମ୍ୟୁଚୁଆଲ ଫଣ୍ଡ ଏବଂ ଇଟିଏଫ୍ ଭଳି ସ୍ୱଚ୍ଛ ନିବେଶ ଉତ୍ପାଦକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ ବୋଲି ଇନଭେସ୍କୋ ଆସେଟ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଂଟ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଲିମିଟେଡର ସିଇଓ ସୌରଭ ନାନାବତୀ କହିଛନ୍ତି ।” ସେ ନୂତନ ଯୌଥ ଉଦ୍ୟୋଗର ନେତୃତ୍ୱ ନେବେ ।


Share It

Comments are closed.