160×600
160×600

୬ କୋଟି ବଜେଟରେ ନିର୍ମିତ ହିନ୍ଦୀ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ଯାହା ହୋଇଥିଲା ପ୍ରଥମ ୧୦୦ କୋଟି ଆୟକାରୀ ଫିଲ୍ମ: ଏହାକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଟ୍ରାକ୍ଟର-ଟ୍ରଲିରେ ସିନେମା ହଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଲୋକ


ଯଦିଓ ସୁରଜ ବଡଜାତିୟାଙ୍କର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାକୁ ଅନେକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଏବଂ ସୁପରହିଟ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦେଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସଲମାନ ଖାନ୍, ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ରେଣୁକା ଶାହାନେଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ହମ୍ ଆପକେ ହେ କୌନ୍’ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମାର ସର୍ବୋତ୍ତମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ | ସୁନ୍ଦର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମଧ୍ୟରେ ଗଣନା କରାଯାଏ | ଯେତେବେଳେ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିଥିଲା, ସଲମାନ ଖାନ-ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା ପାଇଥିଲେ | ଏହା ସହିତ ଫିଲ୍ମର ଅନ୍ୟ ତାରକାମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା | ଏହା ଦର୍ଶକଙ୍କ ହୃଦୟକୁ ଛୁଇଁବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଆଜି ମଧ୍ୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ରିଲିଜ୍ ସମୟରେ ଯେତିକି ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଥିଲା ସେତିକି ପସନ୍ଦ ଆସିଛି | ଯେତେବେଳେ ‘ହମ୍ ଆପକେ ହେ କୌନ୍’ ରିଲିଜ୍ ହେଲା, ଏହା ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଲା | ଏହି ରେକର୍ଡଗୁଡିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ବକ୍ସ ଅଫିସ୍ ସଂଗ୍ରହ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲା |

ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ, ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର ସଂଗ୍ରହ ୬୮ ଲକ୍ଷ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲା ​​| ପ୍ରଥମ ୨୦ ସପ୍ତାହରେ, ଫିଲ୍ମ ୭୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ରୋଜଗାର କରିଥିଲା, ଯାହା ସେହି ଦିନମାନଙ୍କରେ ବହୁତ ବଡ ଥିଲା |ଏହି ସଲମାନ-ମାଧୁରୀ ଷ୍ଟାରର ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରର କ୍ରେଜ୍ ଏପରି ଥିଲା ଯେ ଏହା ସପ୍ତାହ ସପ୍ତାହ ଧରି ପ୍ରେକ୍ଷାଳୟରେ ରହିଲା, ଯାହା ଆଜିର ସମୟରେ ବହୁତ କଷ୍ଟକର | ସୁରଜ ବଡଜାତ୍ୟାଙ୍କ ‘ହମ୍ ଆପକେ ହେ କୌନ୍’ ୧୦୦ କୋଟି ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିବା ମାତ୍ରେ ହିନ୍ଦୀ ସିନେମା ଏକ ନୂଆ ଆଶା ପାଇଲା |

ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ହମ୍ ଆପକେ ହେ କୌନଙ୍କୁ ୭ କୋଟି ୫୨ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକ ମିଳିଥିଲେ, ଯାହା ନିଜେ ଏକ ରେକର୍ଡ ଅଟେ। ଲୋକମାନେ ଏହି ପାରିବାରିକ ଡ୍ରାମାକୁ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ, ଲୋକମାନେ ଏହା ସହିତ ସଂଯୁକ୍ତ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଲାଗିଲେ |

ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସଲମାନ ଖାନ, ମାଧୁରୀ ଦୀକ୍ଷିତ ଏବଂ ରେଣୁକା ଶାହାନେଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନୁପମ ଖେର, ରେମା ଲାଗୁ, ମୋହନିଶ ବେହଲ, ଆଲୋକ ନାଥ, ବିନ୍ଦୁ ଏବଂ ସତୀଶ ଶାହାଙ୍କ ଭଳି ଅଭିନେତା ମଧ୍ୟ ନଜର ଆସିଥିଲେ। ଏହା ମଧ୍ୟ ସୁରଜ ବଡଜାତ୍ୟାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ ସଫଳତା, କାରଣ ଏହା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଥିଲା ଏବଂ ଡେବ୍ୟୁ ଫିଲ୍ମରୁ ସେ ଏଭଳି କମାଲ କରି ଦେଖାଇଥିଲେ ଯାହାକି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଲାଗିଥାଏ |

ହଁ, ଯେତେବେଳେ ୬ କୋଟି ବଜେଟରେ ନିର୍ମିତ ‘ହମ୍ ଆପକେ ହେ କୌନ’ ରିଲିଜ୍ ହେଲା, ସେତେବେଳେ କେହି ଭାବି ନଥିଲେ ଯେ ଏହା ଏକ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିବ | ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଦର୍ଶକଙ୍କ ଠାରୁ ଏତେ ଭଲ ପାଇବା ପାଇଥିଲା ଯେ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତର ଲୋକମାନେ ଏହାକୁ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଟ୍ରଲିରେ ଭରି ହୋଇ ଆସି ସିନେମା ହଲରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ |

ସମସ୍ତେ ସଲମାନ-ମାଧୁରୀଙ୍କ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରକୁ ଦେଖିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ଏବଂ ଫଳସ୍ୱରୂପ, ୬ କୋଟି ବଜେଟରେ ନିର୍ମିତ ଏହି ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରଟି ୭ କୋଟି ଦର୍ଶକ ପାଇଲା ଏବଂ ଏହା ୧୦୦ କୋଟି କ୍ଲବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଭାରତୀୟ ସିନେମାର ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ହୋଇଗଲା |


Share It

Comments are closed.