160×600
160×600

ପୁଣିଥରେ ଫର୍ମକୁ ଫେରିଲେ ରୋହିତ ଶର୍ମା


ଚଳିତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଦିନିକିଆ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୩ (ODI World Cup 2023) ଖେଳାଯିବ । ଏହି ବଡ଼ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ସମସ୍ତ ଦଳ ଆଇପିଏଲ (IPL) ରେ ଖେଳୁଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫର୍ମ ଓ ଫିଟନେସ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ବା ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୩ (IPL 2023) ମଧ୍ୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର ଆସିଛି । ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଖରାପ ଫର୍ମ ସହିତ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ଶେଷରେ ଫର୍ମକୁ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି । ଏହି ଖେଳାଳି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (Team India) ର ସବୁଠାରୁ ବଡ ମ୍ୟାଚ୍ ୱିନରଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନ୍ୟତମ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ…

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (Team India) ଚଳିତ ବର୍ଷ ନିଜ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ଏକଦିବସୀୟ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୨୩ (ODI World Cup 2023) ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି । ତେଣୁ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ (Indian Cricket Fans) ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (Team India) ଠାରୁ ବହୁତ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (Team India) ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୧୧ ରେ ନିଜ ଘରୋଇ ମାଟିରେ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ (ODI World Cup 2011) ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଥିଲା ​। ତେବେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବଡ଼ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ (Indian Captain) ରୋହିତ ଶର୍ମା (Rohit Sharma) ଫର୍ମକୁ ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମା (Rohit Sharma) ଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଏକ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଆସି ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ (Mumbai Indians vs Delhi Capitals) ରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା (Rohit Sharma) ଏକ ଅଧିନାୟକ ଇନିଂସ ଖେଳିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ, ଯାହା ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ବଡ଼ ଖୁସି ଖବର ଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (Team India) ସହ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (Mumbai Indians) ଫର୍ମରେ ଆସିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । ଆଇପିଏଲରେ ୨୪ ଇନିଂସ ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହାପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା (Rohit Sharma) ୨୦୨୧ ଆଇପିଏଲରେ ୫୦ ରନ୍ ମାର୍କ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ବିପକ୍ଷରେ ୪୫ ବଲରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୬୫ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ୬ଟି ଚୌକା ଓ ୪ଟି ଛକା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।


Share It

Comments are closed.