160×600
160×600

କିପରି କଟିବ ଆଜି ଆପଣଙ୍କ ଦିନ, ଜାଣନ୍ତୁ


ବୈଦିକ ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଘଟଣା ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେତେବେଳେ ରାହୁ ଏବଂ କେଟୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ରାତିରେ ଚନ୍ଦ୍ରକୁ ଗ୍ରାସ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ହୁଏ। ଏଥି ସହିତ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଏକ ଜ୍ୟୋତିର୍ବିଜ୍ଞାନିକ ଘଟଣା। ୨୦୨୩ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଆସନ୍ତାକାଲି ମଇ ୫ରେ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଦିନ ଅନ୍ୟ କେତେକ ଗ୍ରହମାନଙ୍କର ଅବସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏକ ବିରଳ ସଂକେତ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଦିନ ଆରିସରେ ଚାଟୁର୍ଗାହୀ ଯୋଗ ଗଠନ କରାଯାଉଛି। ୧୨ ବର୍ଷ ପରେ ଏହା ଘଟୁଛି ଯେତେବେଳେ ମେଷ ରାଶିରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ, ବୁଧ, ଗୁରୁ ଏବଂ ରାହୁଙ୍କ ମିଳନ ଅଛି।

୧୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ୪ ରାଶିଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ବର୍ଷିବ ଧନ
ଏହି ଚତୁର୍ଗହୀ ଯୋଗର ପ୍ରଭାବ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ୧୦ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିବ ଏବଂ ଏହି ୪ଟି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଏହାର ଶୁଭ ଫଳାଫଳ ପାଇବା ଜାରି ରଖିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣର ସିଦ୍ଧ ଯୋଗ ଏବଂ ଭତ୍ତାପଟ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଗଠନ କରାଯାଉଛି, ଯାହା ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ରାଶି ପାଇଁ ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଶୁଭ ଅଟେ।

ମେଷ: ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଚତୁର୍ଗହୀ ଯୋଗ କେବଳ ମେଷ ରାଶିରେ ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ଏବଂ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଅନେକ ଲାଭ ଦେବ। ଏହି ଲୋକମାନଙ୍କର ଅଟକି ରହିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯିବ। ଆପଣ ଦୂର ଯାତ୍ରାରେ ଯାଇପାରନ୍ତି। ବିନିଯୋଗ ପାଇଁ ଭଲ ସମୟ। ବିଶେଷକରି ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବିନିଯୋଗ କରିବା ଭଲ ହେବ। ବ୍ୟବସାୟ ଶ୍ରେଣୀ ସଫଳତା ପାଇବ।

ସିଂହ: ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଚତୁର୍ଭୁଜ ଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଲିଓ ରାଶି ଚିହ୍ନର ଲୋକଙ୍କୁ ଅତୁଳନୀୟ ସଫଳତା ଦେବ। ଚାକିରିରେ ଅଗ୍ରଗତି ହେବ। ତୁମେ ସମ୍ମାନ ଏବଂ ପଦ ପାଇବ। ବ୍ୟବସାୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ତୁମେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବ ଏବଂ ତୁମେ ଏଥିରେ ସଫଳତା ପାଇବ।

ଧନୁ: ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ଅବସରରେ ଏକ ବିରଳ ମିଶ୍ରଣ ଧନୁ ରାଶି ଲୋକଙ୍କୁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ଦେବ। ତୁମର ଲୋକପ୍ରିୟତା ଏବଂ ସମ୍ମାନ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବ। ଏହି ସମୟରେ, ଆପଣ କଠିନ ପରିଶ୍ରମର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫଳାଫଳ ପାଇବେ। ତେଣୁ ଆପଣଙ୍କ ତରଫରୁ କୌଣସି ଅଭାବ ଛାଡନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଟଙ୍କା ଲାଭଦାୟକ ହେବ।

ମୀନ: ମୀନ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ ମଧ୍ୟ ଶୁଭ ଅଟେ। କାର୍ଯ୍ୟରେ ସଫଳତା ମିଳିବ। ତୁମେ ଆର୍ଥିକ ଲାଭ ପାଇବ। କ୍ୟାରିୟରରେ ଅଗ୍ରଗତି ଏବଂ ସଫଳତା ରହିବ। ଭାଗ୍ୟର ସହଯୋଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ ସମାପ୍ତ ହେବ। ବୟସ୍କମାନଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇବେ।

ସେହିପରି ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଗୁରୁ ଏବଂ ରାହୁଙ୍କ ମିଶ୍ରଣରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଯୋଗ ଗୁରୁ ଚାନ୍ଦ ଯୋଗକୁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିନ୍ଦନୀୟ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ଯୋଗର ପ୍ରଭାବ ଅନେକ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଉପରେ ପଡ଼ିବ। କିନ୍ତୁ ଏହି ୩ ରାଶିର ଲୋକ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବିଶେଷ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ସମୟରେ କେଉଁ ରାଶିର ଚିହ୍ନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଅଟେ।

ମେଷ ରାଶି: ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ ଗୁରୁ ଏବଂ ରାହୁଙ୍କ ମିଶ୍ରଣ ହେତୁ ଏହି ରାଶିରେ ଗୁରୁ ଚଣ୍ଡାଳ ଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଏହି ରାଶିର ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ ବିଶେଷ ଭାବେ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପଡିବ। ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଅର୍ଥହାନୀ ହୋଇପାରେ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଉପରେ ବିଶେଷ ପ୍ରଭାବ ପଡ଼ିପାରେ। ଏହି ରାଶିର ଲୋକଙ୍କୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ସତର୍କ ରହିବା ପାଇଁ ଏକ ବିଶେଷ ଆବଶ୍ୟକତା ଅଛି।

ମିଥୁନ ରାଶି: ଗୁରୁ ଏବଂ ରାହୁଙ୍କ ମିଶ୍ରଣ ଦ୍ୱାରା ଗଠିତ ଗୁରୁ ଚଣ୍ଡାଳ ଯୋଗ ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ହେବ। ମିଥୁନ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବିନିଯୋଗରୁ ନିବୃତ୍ତ ହେବାକୁ ପଡିବ। ସେୟାର ମାର୍କେଟ ଏବଂ ଲଟେରୀରେ ଭାବିଚିନ୍ତି ଟଙ୍କା ବିନିଯୋଗ କରନ୍ତୁ। ନଚେତ ଅର୍ଥହାନୀର ସମ୍ଭାବନା ଯଥେଷ୍ଟ ରହିଛି। କମ୍ ରୋଜଗାର ହେତୁ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଆପଣଙ୍କୁ ଘେରି ରହିବ।

କର୍କଟ ରାଶି: ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସମୟରେ କର୍କଟ ରାଶିର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ପ୍ରକାରର ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିବ। ଏହି ରାଶିର ଲୋକମାନେ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଶତ୍ରୁମାନଙ୍କଠାରୁ ବିଶେଷ ସତର୍କ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ। କର୍ମକ୍ଷେତ୍ରରେ ବିତର୍କର ପରିସ୍ଥିତି ଉପୁଜିପାରେ। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଗୁରୁ ଚାନ୍ଦ ଯୋଗ ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଅନେକ ଅସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରିବ। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଭାଷଣ ଉପରେ ଏକ ବିଶେଷ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ରଖନ୍ତୁ।


Share It

Comments are closed.