ଟିପିଏସ୍ଓଡିଏଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗାଁ ଫିଡର୍ ଏବଂ ନେଟୱାର୍କ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ଦିଗରେ ପଦକ୍ଷେପ


*୧.୨ ସର୍କିଟ କିଲୋମିଟର ନୂତନ ନେଟୱର୍କ
* ୨୨ଟି ବିଜୁଳି ଖୁଣ୍ଟି ସ୍ଥାପନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟିପି ସାଉଥ୍ ଓଡିଶା ବିତରଣ ଲିମିଟେଡ୍, ଟିପିଏସ୍ଓଡିଏଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁରର ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗାଁ ଫିଡର୍ ଏବଂ ନେଟୱାର୍କ ଭିତ୍ତିଭୂମିକୁ ମଜବୁତ କରିବା ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରକଳ୍ପ ଦିଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଅଛି | ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପଟି ଅଞ୍ଚଳର ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଣର ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟତା ଏବଂ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଛି।
ପ୍ରକଳ୍ପର ଏକ ଅଂଶ ଭାବରେ, ଟିପିଏସ୍ଓଡିଏଲ୍ ଆମ୍ବ ମାର୍କେଟରୁ ରୟାଲ ଫାର୍ମାସି କଲେଜ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏକ ବିକଳ୍ପ ଲାଇନ ତିଆରି କରୁଛି, ଯାହାକି ପ୍ରାୟ ୧.୨ କିଲୋମିଟର ଦୂରତା ଅତିକ୍ରମ କରେ | ଏହି ନିର୍ମାଣରେ ୨୨ ଟି ନୂତନ ବିଜୁଳି ଖୁଣ୍ଟ ସ୍ଥାପନ କରାଯାଉଛି |

ପାୱାର ଟ୍ରାନ୍ସମିସନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା ପାଇଁ, ଟିପିଏସ୍ଓଡିଏଲ୍ କଣ୍ଡକ୍ଟର ଆକାରକୁ ୮୦ ବର୍ଗ ମିମିରୁ ରୁ ୧୦୦ ବର୍ଗ ମିମି କୁ ଉନ୍ନତ କରୁଛି | ଏହି ଉନ୍ନତି ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗାଁ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଉନ୍ନତ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିତରଣ ନିଶ୍ଚିତ କରିବ |

ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ୧୬ ଜୁଲାଇ ସୁଦ୍ଧା ଶେଷ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିଳମ୍ବିତ ମୋସୁମୀ ହେତୁ ନୀଳକଣ୍ଠ ନଗର ପିଏସ୍ଏସ୍ ୧୧ କେଭି ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗାଁ ଫିଡର୍ ଉପରେ ପ୍ରାୟ ୧୫୦ ଏ (୩ ମେଗାୱାଟ) ର କ୍ରମାଗତ ଏବଂ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଭାର ସୃଷ୍ଟି କରିଛି | ଏହାଦ୍ୱାରା ଫିଡରର ଓଭରଲୋଡିଂ ଏବଂ ଟ୍ରିପିଙ୍ଗ୍ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଣରେ ବାଧା ସୃଷ୍ଟି କଲା | ଟିପିଏସ୍ଓଡିଏଲ୍ ପକ୍ଷରୁ ତୁରନ୍ତ ଅନ୍ୟ ଏକ ହାଲୁକା ଲୋଡ୍ ହୋଇଥିବା ୧୧ କେଭି ଏଚ୍ଆଇଜି ଫିଡରକୁ ଲୋଡ୍ ଡାଇଭର୍ସନ କରାଯାଇଛି ଯାହାକି ୧.୨ ସର୍କିଟ କିଲୋମିଟର ନୂତନ ଆନ୍ତଃ ସଂଯୋଗ ୧୧ କେଭି ଲାଇନ ସ୍ଥାପନ ସହିତ ଜଡିତ |

କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ଏହି ନୂତନ ପଦକ୍ଷେପଗୁଡିକ ଲାଇନରେ ଥିବା ଭାରକୁ କମାଇବ, ଫଳସ୍ୱରୂପ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବ୍ୟାଘାତ କମିବ ଏବଂ ବିଶ୍ୱସନୀୟତା ଉନ୍ନତ ହେବ |

ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଭିତ୍ତିଭୂମି ବୃଦ୍ଧି ତଥା ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରର ଗୋଷାଣୀ ନୂଆଗାଁ ବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ନିରନ୍ତର ବିଦ୍ୟୁତ୍ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ଟିପିଏସ୍ଓଡିଏଲ୍ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ |


Share It

Comments are closed.