ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଏପରି ଭାଗ୍ୟଶାଳୀ ଉଦ୍ଭିଦ , ସର୍ବଦା ଧନ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତାରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ ଜୀବନ


ଘର ଭିତରେ ସବୁଜତା ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ ଲୋକମାନେ ଏକରୁ ଅଧିକ ଗଛ ଲଗାନ୍ତି | ଘରର ପରିବେଶକୁ ଶୁଦ୍ଧ ରଖିବା ପାଇଁ ଘର ଭିତରେ ମନି ପ୍ଲାଣ୍ଟ ରଖାଯାଏ | ସମାନ ସବୁଜମୟ ପରି ଘରେ ସୁଖ ବଜାୟ ରଖିବା ପାଇଁ, ଆପଣ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଟିପ୍ସ ମନେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | କିଛି ଉଦ୍ଭିଦ ଅଛି ଯାହା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟକୁ ଶୁଭ ଭାଗ୍ୟରେ ପରିଣତ କରେ | ଏହିପରି ଉଦ୍ଭିଦ ସବୁବେଳେ ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତା ବଜାୟ ରଖେ | ଘରେ ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କଣ୍ଟା ଗଛ ଲଗାନ୍ତୁ ନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଗୋଲାପ ସେହି ବର୍ଗରେ ଆସେ ନାହିଁ |

ରବର ଉଦ୍ଭିଦ

ଫେଙ୍ଗ୍ ଶୁଇ ଶାସ୍ତ୍ରରେ, ରବର ଉଦ୍ଭିଦକୁ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟ ଏବଂ ଧନର ଉଦ୍ଭିଦ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହାର ଗୋଲାକାର ପତ୍ର ମୁଦ୍ରା ପରି ଦେଖାଯାଏ | ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ବହୁତ ଶୁଭ ବୋଲି କୁହାଯାଏ | ଏହି ଉଦ୍ଭିଦକୁ ବାୟୁ ବିଶୋଧନକାରୀ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଏହା ଘର ଭିତରର ବାୟୁକୁ ମଧ୍ୟ ସଫା କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥାଏ |

ଏରିକା ପାସ

ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ର ମଧ୍ୟରେ, ଏରିକା ପାମର ଉଦ୍ଭିଦ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ଏବଂ ଏହା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ଅଟେ | ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଏବଂ ସକରାତ୍ମକତା ପ୍ରବାହିତ ହୁଏ | ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଯୋଗୁଁ ବାୟୁରୁ ପ୍ରଦୂଷଣ ଶେଷ ହୁଏ ଏବଂ ବ୍ୟକ୍ତି ଶୁଦ୍ଧ ବାୟୁ ପାଇଥାଏ |

ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ

ତୁଲସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମରେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଏକ ରୂପ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ। ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଥଣ୍ଡା ଏବଂ କାଶରେ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ | ତୁଳସୀ ଉଦ୍ଭିଦ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ଜଣାଶୁଣା | ସେଥିପାଇଁ ଏହାକୁ ସଠିକ୍ ଦିଗରେ ରଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ |

ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦ

ବାଉଁଶ ଉଦ୍ଭିଦକୁ ବାସ୍ତୁ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ଏସିଆରେ ମିଳୁଥିବା ଏକ ଉଦ୍ଭିଦ | ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ଭାଗ୍ୟ ସହିତ ସିଧାସଳଖ ଜଡିତ | ଏହି ଉଦ୍ଭିଦର ସଠିକ୍ ଦିଗ ପୂର୍ବ କୋଣ ଆଡକୁ ଦେଖାଯାଇଛି | ଏହି ଉଦ୍ଭିଦ ବାୟୁରେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଆଣିଥାଏ | ଏବଂ ଜଣେ ସର୍ବଦା ଶୁଦ୍ଧ ବାୟୁ ପାଇଥାଏ |


Share It

Comments are closed.