ଏହି ପାଞ୍ଚଟି ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯାଆନ୍ତି ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ


ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଧନର ଦେବୀ କୁହାଯାଏ | ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ପ୍ରସନ୍ନ, ତାଙ୍କର କିଛି ଅଭାବ ରହି ନଥାଏ | ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ନିଜ ଉପାୟରେ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତି | ତଥାପି, ସମସ୍ତ ଲୋକ ଏହି ପ୍ରୟାସରେ ସଫଳତା ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ଅନେକ ଲୋକ ଅସଫଳ ରୁହନ୍ତି | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ୫ ଟି ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସର୍ବଦା ରୁଷ୍ଟ ହୁଅନ୍ତି | ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ତେବେ ନିଜ ଭିତରକୁ ଦେଖନ୍ତୁ ଏବଂ ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଖରାପ ଅଭ୍ୟାସଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ କୌଣସିଟି ଆପଣଙ୍କ ଭିତରେ ଅଛି କି ନାହିଁ |

୧.ଅପଶବ୍ଦର ବ୍ୟବହାର କରିବା

ବାର୍ତ୍ତାଳାପରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କର ଅପବ୍ୟବହାର କିମ୍ବା ଅପମାନିତ କରିବାର ଅଭ୍ୟାସ ଅଛି | ସେମାନେ ବଡ଼ ମାନଙ୍କୁ ସମ୍ମାନ କରନ୍ତି ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ କଥା ହୁଅନ୍ତି | ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନଙ୍କର ଏହି ଅବନତି ଅଛି, ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସର୍ବଦା ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ଦୂରେଇ ରୁହନ୍ତି | ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ସମାଜରେ ସର୍ବଦା ଅବମାନନା ଏବଂ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି |

୨. ମଇଳା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧୁଥିବା ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଦୂରତା

ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଯେଉଁମାନେ ମଇଳା ଏବଂ ସର୍ବଦା ମଇଳା ପୋଷାକ ପିନ୍ଧନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି | ଏହିପରି ଲୋକମାନେ କେବଳ ନିଜେ ଅସୁସ୍ଥ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ, ବରଂ ଏହି ରୋଗକୁ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ବିସ୍ତାର କରନ୍ତି। ଟଙ୍କା ଏପରି ଲୋକମାନଙ୍କ ସହିତ କେବେବି ରହେ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର ଶିକାର ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୁଅନ୍ତି |

୩.ଅଳସୁଆ ଏବଂ ଅଧିକ ଶୋଇଥିବା ଲୋକ

ପ୍ରକୃତିରେ ଅଳସୁଆ ଏବଂ ଅଧିକ ଶୋଉଥିବା ଲୋକ, ସେମାନେ ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ | ଖର୍ଚ୍ଚ ତୁଳନାରେ ଏହିପରି ଲୋକଙ୍କ ଆୟ ବହୁତ କମ୍ ଅଟେ ଏବଂ ଟଙ୍କା ସେମାନଙ୍କ ହାତରେ ଅଧିକ ସମୟ ରହେ ନାହିଁ | ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ସର୍ବଦା ଆର୍ଥିକ ସଙ୍କଟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି |

୪.ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, ଯେଉଁମାନେ ମଇଳା ଘର କିମ୍ବା ଅଞ୍ଚଳରେ ରୁହନ୍ତି, ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ମଧ୍ୟ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି ନାହିଁ | ଏହିପରି ଲୋକମାନେ ଟଙ୍କା ଅଭାବରେ ପୀଡିତ ହୁଅନ୍ତି ଏବଂ ରୋଗର ମଧ୍ୟ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଅନ୍ତି | ତାଙ୍କର ପୁରା ଜୀବନ ଦାରିଦ୍ରରେ ଅତିବାହିତ ହୁଏ ଏବଂ ସେ ସମାଜରେ କୌଣସି ସମ୍ମାନ ପାଆନ୍ତି ନାହିଁ |

୫.ଯେଉଁମାନେ ସକାଳ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତି ନାହିଁ

ସନାତନ ଧର୍ମରେ ଏକ ଦୀପ ଜାଳିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଶୁଭ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ | କୁହାଯାଏ ଯେ ଯେଉଁମାନେ ସକାଳ ଓ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଘରର ମନ୍ଦିରରେ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତି, ମାତା ଲକ୍ଷ୍ମୀ ସେଠାରେ ସ୍ଥାୟୀ ବାସ କରନ୍ତି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଯେଉଁମାନେ ଦୀପ ଜାଳନ୍ତି ନାହିଁ, ସେମାନେ ଦେବୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୁଅନ୍ତି। ଏହିପରି ଲୋକମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଅଟକିଯାଏ |

(ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ: ଏଠାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ସାଧାରଣ ବିଶ୍ୱାସ ଏବଂ ସୂଚନା ଉପରେ ଆଧାରିତ |)


Share It

Comments are closed.