ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ଅଫରକୁ ନେଇ କିଛି ଏପରି କହିଲେ ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ


ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ରାଜନୈତିକ ବିବାଦ ଜାରି ରହିଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉଦ୍ଧବ ଠାକରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ରହିବାକୁ ନେଇ ସସପେନ୍ସ ରହିଛି। ଏହା ଭିତରେ ଶିବସେନାର ବିଦ୍ରୋହୀ ନେତା ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି, ଏବେ ଯାହାବି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ ତାହା ସବୁ ବିଧାୟକ ମିଶିକି ନେବେ। ସିନ୍ଦେ ଶିବସେନାର ନେତା ସୁନିଲ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ସିନ୍ଦେ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ହ୍ୱିପ ଜାରି କରିବାର କୌଣସି ଅଧିକାର ନାହିଁ। ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଯେ, ଶିବସେନାର ସବୁ ୩୭ ବିଧାୟକ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ବିଧାନସଭା ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ସେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି, ଏକନାଥ ସିନ୍ଦେ ବିଧାନସଭାରେ ତାଙ୍କର ନେତା ରହିବେ।

ଯେତେବେଳେ ସିନ୍ଦେଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା ଯେ ଯଦି ମହାବିକାଶ ଆଗାଡି ତାଙ୍କୁ ସିଏମ୍ କିମ୍ବା ଡେପୁଟି ସିଏମ୍ ହେବାକୁ ଅଫର୍ କରନ୍ତି, ତେବେ ସେ କ’ଣ କରିବେ? ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ସେ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଏକାକୀ କୌଣସି ଣସି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ପାରିବି ନାହିଁ। ଆମେ ଖୁବ୍ ଆଗକୁ ବାହାରି ସାରିଛୁ। ଏବେ ଆମ ଆମ ସହିତ ଥିବା ବିଧାୟକ ମିଶିକି ସବୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ।

ସିନ୍ଦେ ସୁନିଲ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଚିଠି ନେଇ କହିଛନ୍ତି ୩୭ ଟି ବିଧାୟକଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାର ତାଙ୍କର କୌଣସି ଅଧିକାର ନାହିଁ । ସେ ନିଲମ୍ବନ କରିପାରିବେ ନାହିଁ। ସୁନୀଲ ପ୍ରଭାସ ଦେଇଥିବା ଚିଠିର ଏପରି ଅଧିକାର ନାହିଁ। ସେପରି କୌଣସି ଆବେଦନ କରାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ। ଏହା କେବଳ ଭୟଭୀତ କରିବାର କଥା। ଗଣତନ୍ତ୍ରରେ ନିୟମ ଏବଂ ନିୟମ ଅଛି, ଭୟ କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତା ନାହିଁ |


Share It

Comments are closed.