ବକରି ଇଦ୍ ପୂର୍ବରୁ ଚୋରୀ ହୋଇଗଲା କାମରାନ ଅଖମଲଙ୍କ ବଳି ପଡିବାକୁ ଥିବା ଛେଳି


ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କାମରାନ୍ ଆକମଲ । ଏଥର କାମରନ୍ କିନ୍ତୁ ନିଜ ଖେଳ ପାଇଁ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ନାହାଁନ୍ତି । ବରଂ ଏଥର ସେ ନିଜ ପର୍ସନାଲ ଲାଇଫ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ଅଛନ୍ତି । କଥା ହେଉଛି କି, ଆକମଲଙ୍କ ଘରୁ ଚୋରି ହୋଇଯାଇଛି ତାଙ୍କ ଛେଳି । ଏହି ଛେଳିଟି ଇଦ୍-ଉଲ୍-ଅଦା ଅର୍ଥାତ୍ ବକ୍ରି ଇଦ୍ ଅବସରରେ ବଳିଦାନ ପାଇଁ କିଣାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏହା ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଚୋରି ହୋଇଗଲା ।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁଲାଇ ୧୦ରେ ବକ୍ରି ଇଦ୍ ପାଳନ କରାଯିବ । ଅକମଲଙ୍କ ପରିବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ବଳିଦାନ ପାଇଁ ୬ଟି ଛେଳି ଆଣିଥିଲେ । ସେମାନେ ଲାହୋରରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରୋଇ ଗୃହ ସମାଜ ବାହାରେ ଏକତ୍ର ବନ୍ଧା ହୋଇଥିଲେ । ଛେଳି ଜଗିଥିବା ଚାକର ଶୋଇଥିଲେ । ତଥାପି ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୩ ଟା ସମୟରେ ଏହି ଚୋରି ଘଟିଥିବାର ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି ।

ଆକମଲଙ୍କ ପିତା ମହମ୍ମଦ ଆକମଲଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ ନିଖୋଜ ଏହି ୬ଟି ଛେଳିଙ୍କ ମୂଲ୍ୟ ୯୦,୦୦୦ ଟଙ୍କା ହେବ । ବାସ୍ତବରେ, ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଆକମଲ ବିବାଦରେ ରହି ଆସିଥିଲେ । ସୂଚନା ଥଆଉକି, ପାକିସ୍ତାନ ସୁପର ଲିଗ୍ (PSL) ୨୦୨୨ ପୂର୍ବରୁ, PCB କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବର୍ଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା ।

ଏହି ସମୟରେ, କାମରନ୍ ଅକମଲଙ୍କୁ ହୀର ବର୍ଗକୁ ସୁନା ବର୍ଗରେ ସିଫ୍ଟ କରଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଡ୍ରାଫ୍ଟ ସମୟରେ ପେଶୱାର ଜଲମି ତାଙ୍କୁ ରୂପା ବର୍ଗରେ ବାଛିଥିଲେ ଏବଂ ସୁନା ବର୍ଗରେ ନୁହେଁ । ପରେ ଅକମଲ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ସହିତ ପୁନଃ ସ୍ଥାପିତ ହୋଇଥିଲେ ।


Share It

Comments are closed.