ଟାଟୁ କରି ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ହରାଇବସିଲେ ଏହି ଝିଅ: ପୁରା ଘଟଣା ଜାଣିଲେ ଆପଣ ବି ହୋଇଯିବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ


ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଟାଟୁଗୁଡ଼ିକର ଧାରା ବହୁତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି | ଅନେକ ଟାଟୁ ଉତ୍ସାହୀ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଶରୀରରେ ଟାଟୁ କରିସାରିଛନ୍ତି | କିନ୍ତୁ ବେଳେବେଳେ ଟାଟୁଗୁଡ଼ିକର ଅନେକ ଅସୁବିଧା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥାଏ | ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ, ଏପରି ଜଣେ ମହିଳା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଯାହାଙକର ଟାଟୁ କାରଣରୁ ସେ ନିଜର ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ହରାଇଛନ୍ତି | ଏହି ସବୁ ଘଟଣା ଘଟିଲା ଯେତେବେଳେ ମହିଳା ଜଣକ ଏପରି ସ୍ଥାନରେ ଟାଟୁ କରିଦେଲେ ଯେ ସେ ସାରା ଜୀବନ ପାଇଁ ଏଥିପାଇଁ ଅନୁତାପ କରିବେ |

ଟାଟୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଏବଂ ..
ବାସ୍ତବରେ, ଏହି ଘଟଣା ପୋଲାଣ୍ଡର ଏକ ସହରରୁ ଆସିଛି | ଦ ମିରରରେ ର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଝିଅର ନାମ ହେଉଛି ଆଲେକ୍ସଜାଣ୍ଡାର ସାଡୋସ୍କା। ଏହି ଝିଅ ଟାଟୁକୁ ବହୁତ ଭଲ ପାଏ ଏବଂ ସେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଟାଟୁ କରିସାରିଛନ୍ତି | ମଝିରେ ତାଙ୍କ ମନକୁ ଆଖିରେ ଟାଟୁ କରିବାର ଚିନ୍ତା ଆସିଲା | ସେ ଜଣେ ଟାଟୁ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚି ନିଜର ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ।

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ପୂର୍ବରୁ ସେ ଶରୀରର କିଛି ଅଂଶରେ ଟାଟୁ କରିସାରିଥିଲେ। ସେ ଟାଟୁ ନିର୍ମାତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ଆଖିରେ ଟାଟୁ କରିବାକୁ ପଡିବ। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ଆଖିରେ ଏକ ଇଙ୍କ ଲଗାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ତା’ପରେ ମେସିନ୍ ସହିତ ଟାଟୁ ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା | ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଟିକିଏ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ ହୋଇଥିଲା, ତା’ପରେ କିଛି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ଭଲ ହୋଇଗଲା |

ସେ ଉଭୟ ଆଖିର ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଟାଟୁ ତିଆରି କଲେ | କିନ୍ତୁ କିଛି ଦିନ ଭିତରେ ଧୀରେ ଧୀରେ ସେ ଆଖିରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଅନୁଭବ କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | ଏପରିକି ତାଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି କମିବାରେ ଲାଗିଲା। ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିବା ବେଳକୁ ବହୁତ ଡେରି ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଅନୁସନ୍ଧାନ ପରେ ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଟାଟୁ ତିଆରି କରିବା ସମୟରେ ଛୁଞ୍ଚି ଆଖି ଭିତରକୁ ଯାଇଥିଲା।

ମୋତିଆବିନ୍ଦୁ ସହିତ ଅନେକ ରୋଗ

ଉଭୟ ଆଖିରେ ବହୁତ କ୍ଷତି ହୋଇଛି | ସେ ମୋତିଆବିନ୍ଦୁ ସମେତ ଅନେକ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କର ଅନେକ ଚକ୍ଷୁ ଅପରେସନ୍ ହଲା କିନ୍ତୁ କୌଣସି ପାର୍ଥକ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଲାନି | ଗୋଟିଏ ଆଖିରେ ସେ ସମସ୍ତ ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି ହରାଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟଟି କମ୍ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଛି | ନିକଟରେ ସେ ଟାଟୁ ନିର୍ମାତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି।


Share It

Comments are closed.