ଭୁଲରେ ମଧ୍ୟ କାହାର ହାତରେ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହିସବୁ ଜିନିଷ, ଘରୁ ଦୂର ହୋଇଯାଏ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି


ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ରରେ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ନିଷେଧ ଯାହାକି ଘରର ସୁଖ ଏବଂ ସମୃଦ୍ଧତାକୁ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥାଏ | ତେଣୁ ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ କେବେ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ | ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ଏହା ପ୍ରାୟତଃ ଦେଖାଯିବା ଉଚିତ ଯେ ବୟୋଜ୍ୟେଷ୍ଠ ମାନେ ପାପୁଲିରେ କିଛି ଜିନିଷ ଦେବାକୁ ମନା କରନ୍ତି | ଏହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ସିଧାସଳଖ କାହାର ପାପୁଲିରେ ଦେବା ଭଲ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ନାହିଁ | ଏହା କରିବା ଦ୍ଵାରା ମା ଲକ୍ଷ୍ମୀ କ୍ରୋଧିତ ହୁଅନ୍ତି, ଘରେ ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା ଆସେ | ଫଳରେ ଅଶାନ୍ତି ଓ ଝଗଡା ଲାଗି ରହିଥାଏ। ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେହି ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକ ବିଷୟରେ..

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, କାହାର ହାତରେ ଲୁଣ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। ବରଂ ଏକ ପ୍ଲେଟ-ପାତ୍ରରେ ରଖି ଲୁଣ ଦିଅନ୍ତୁ | ସିଧାସଳଖ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ହାତରେ ଲୁଣ ଦେବା ଦ୍ବାରା କଳହ ହୁଏ ଏବଂ ପୁଣ୍ୟ କମିଯାଏ |

ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁଯାୟୀ, କାହାର ହାତରେ ସିଧାସଳଖ ଲଙ୍କା ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଲଙ୍କାକୁ ଏକ ପାତ୍ର କିମ୍ବା ଥାଳିରେ ରଖନ୍ତୁ | ଅନ୍ୟଥା, ଏହା କରିବା ଦ୍ବାରା ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳହ ଲାଗିଥାଏ |

ସେହିଭଳି ପିଇବା ପାଇଁ କାହାର ହାତରେ କିମ୍ବା ଅଞ୍ଜୁଲିରେ ପାଣି ଦିଆଯିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ, କିନ୍ତୁ ଏକ ପାତ୍ରରେ ଦିଆଯିବା ଉଚିତ୍ | ଏହାଦ୍ୱାରା ଧନ, ଧର୍ମ ଏବଂ ଗୁଣ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଏ |

ସେହିଭଳି ରୁଟି ସବୁବେଳେ ଏକ ଥାଳି ଇତ୍ୟାଦିରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍ | ହାତରେ ରୁଟି ଦେଇ ଘରର ସମୃଦ୍ଧତା ଦୂର ହୁଏ | ସର୍ବଦା ସମ୍ମାନ ସହିତ ରୁଟି ଦିଅନ୍ତୁ | ଯଦିଓ ଆପଣ କାହାର ଥାଳିରେ ରୁଟି ପରିବେଷଣ କରନ୍ତି, ତେବେ ରୋଟିକୁ ହାତରେ ନିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ରୋଟିକୁ ଥାଳିରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ତା’ପରେ ଏହାକୁ କାହାର ଥାଳିରେ ପରିବେଷଣ କରନ୍ତୁ |

ସେହିପରି ଭାବରେ, କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ସିଧା ହାତରେ ରୁମାଲ ଦିଅନ୍ତୁ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ରଖନ୍ତୁ ଏବଂ ସାମ୍ନାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଏହାକୁ ନିଜ ହାତରେ ଉଠାଇ ନିଅନ୍ତୁ | ହାତରେ ରୁମାଲ ଦେବା ଦ୍ୱାରା ଅର୍ଥ ହାନୀ ହୋଇଯାଏ |


Share It

Comments are closed.